Ви хочете відкрити ресторан?
Заснувати ресторан без належного бізнес-плану - це все одно, що корабель без компаса.
Я знаю, ви все думали про відкриття ресторану. Але цього недостатньо. Вам потрібно написати детальний бізнес-план вашого ресторану.
Бізнес-план ресторану - це структура, яка допоможе організовано та систематично запустити та запустити ресторан. Він містить усе, як дизайн меню вашого ресторану, дані про співробітників, деталі ринку тощо.
Що ще важливіше, бізнес-план також допоможе вам отримати інвестиції у свій ресторанний бізнес.
У цій статті ми покажемо вам, як саме ви можете написати фантастичний бізнес-план для свого ресторану.
Давайте розпочнемо!
Навіщо потрібен бізнес-план вашого ресторану?
Деякі нові підприємці-ресторани пропускають написання бізнес-плану. Це тому, що це може бути складним та трудомістким завданням. Але, це коштує вашого часу та зусиль. Ось чому:
1. Виступає в ролі керівництва
Бізнес-план схожий на карту, яка веде вас до успіху вашого ресторану. Наприклад, це допомагає вам визначити, чим ви будете виділятися серед решти конкурентів. Бізнес-план складається з такої важливої інформації, як фінансовий аналіз, аналіз ринку, дизайн тощо.
Крім того, написання бізнес-плану може виявити будь-які проблеми ще до того, як ви відкриєте ресторан. Щоразу, коли ви стикаєтесь із проблемою, ви можете використовувати документ, щоб допомогти вам знайти відповідне рішення.
2. Вирішальне значення для інвесторів
Якщо ви шукаєте інвестиції у свій ресторанний бізнес, правильний бізнес-план має вирішальне значення . Жоден інвестор не буде інвестувати без детального бізнес-плану.
Як написати бізнес-план ресторану
Існує багато способів скласти бізнес-план. Але я перерахував десять основних елементів, які повинен мати кожен план ресторану.
Ось основні складові бізнес-плану ресторану:
- Резюме
- Опис ресторану
- Аналіз ринку
- Меню вашого ресторану
- Персонал ресторану
- Місце розташування вашого ресторану
- Дизайн вашого ресторану
- Маркетинговий план
- План роботи ресторану
- Фінансовий аналіз
Зараз я їх детально обговорюватиму:
1. Резюме
Будь-який бізнес-план повинен починатися з резюме. Зверніть увагу, що це не лише вступний розділ. Це короткий підсумок всього вашого плану.
Головна мета резюме - залучити увагу вашого читача. Як правило, вашими читачами будуть ваші інвестори чи інші ділові партнери.
Ось деякі елементи резюме: (Опишіть їх коротко)
- Назва ресторану, кухня та тема
- Місія вашого ресторану
- Чим ви відрізняєтесь від своїх конкурентів
- Короткий прогноз витрат
- Як ви збираєтеся виконувати свої плани
- Очікувана рентабельність інвестицій
Порада . Зробіть цей розділ стислим і простим для розуміння.
2. Опис Вашого ресторанного бізнесу
У цій частині ви детально описуєте свій ресторанний бізнес. Спочатку напишіть назву свого ресторану, а потім інші важливі деталі, такі як місцезнаходження, контакти тощо. Ось деякі аспекти, які потрібно детально описати:
А. Тип ресторану
(Концепція ресторану) Який ресторан ви плануєте відкрити?
- Типи ресторанного обслуговування: швидкий, фаст-фуд, вишукані страви тощо.
- Типи кухні: китайська, тайська, піца тощо.
B. Дані про власника ресторану
У цьому розділі вам потрібно поговорити про себе. Згадайте свій досвід роботи та будь-які інші досягнення. Ви також можете згадати про досягнення ваших найкращих членів команди.
3. Аналіз ринку
У цьому розділі описується ваша маркетингова стратегія та конкуренти. Ось деякі речі, які цей розділ повинен містити:
А. Проаналізуйте своїх клієнтів
Дайте відповіді на ці питання:
- Демографія місця розташування?
- Хто буде вашими звичайними клієнтами? (Демографія)
- Вік
- Дохід
- Стать
- Що їм подобається?
B. Проаналізуйте своїх конкурентів
Ось декілька запитань, на які потрібно звернутися:
- Згадайте всі популярні ресторани у вашому районі.
- Які ресторани є вашими прямими конкурентами?
(Припустимо, ви керуєте суші-рестораном. Якщо у вашому населеному пункті є інший суші-ресторан, то цей бар буде вашим прямим конкурентом.) - Чи успішні ваші конкуренти?
- Чому ваші клієнти повинні вибирати ваш ресторан серед інших конкурентів?
Зверніть увагу на інші деталі, такі як ціни на їжу, години роботи, дизайн інтер’єру тощо. Тоді подумайте, чим ви можете виділитися серед своїх конкурентів. Цей розділ дуже важливий і для ваших інвесторів.
C. Проаналізуйте ринок
Дайте відповіді на ці питання:
- Яка ваша спеціальність? Наприклад, тайська кухня, суші тощо.
- Чи люди вже цікавляться цією кухнею? Скільки попиту на вашій кухні на ринку?
- Які спеціальні пропозиції ви пропонуєте своїм клієнтам?
Цей розділ важливий не лише для ваших інвесторів. Це також допоможе вам скласти план успіху вашого ресторану.
4. Меню вашого ресторану
Меню - ще одна важлива частина вашого ресторану. Вам потрібно буде його ретельно розробити. Добре продумане меню може різко збільшити продажі ресторану. Це також сприяє просуванню вигідних страв та підвищенню прибутковості вашого ресторану.
На даний момент у вас може бути не найкраща версія вашого меню. Але добре мати просте меню.
На цей момент у вас також повинен бути готовий логотип вашого ресторану. Ви можете розробити логотип самостійно, скориставшись таким безкоштовним інструментом, як Canva , але найкраще замовити логотип у таких фрілансерських службах, як Fiverr . Використовуйте цей логотип у меню вашого ресторану.
Головним елементом вашого меню є ціноутворення на ваші страви. Однак точно встановити ціни на ваші страви зараз, як правило, неможливо. Вам потрібно буде деякий час керувати своїм рестораном, щоб отримати дані та точно встановити ціни.
(Дізнайтеся більше про те, як скласти чудове меню ресторану з цієї статті.)
5. Персонал ресторану
У попередньому розділі ми пропонували записати кваліфікацію та досягнення власника ресторану. У цьому розділі вам потрібно детально написати про команду керівника ресторану. Це придбає довіру ваших інвесторів.
На даний момент вам не потрібно готувати всю команду співробітників. Однак у вас повинна бути пара важливих співробітників. Напишіть про їх досвід роботи та досягнення.
6. Місце розташування Вашого ресторану
Розташування є одним з найважливіших факторів успіху ресторану. Ви вже мали визначитися з місцем для свого ресторану. Якщо ви цього не зробили, складіть список з 3-5 підходящих місць для вашого бізнесу.
Потрібно дуже ретельно подумати, вибираючи місце розташування ресторану. Спочатку проведіть аналіз ринку та знайте демографічні показники своїх клієнтів. Тоді переконайтесь, що ваше місцезнаходження підходить для цільових клієнтів.
Наприклад, припустимо, ви плануєте відкрити дорогий ресторан. Найкраще буде, якщо ви виберете місце, де мешканці або відвідувачі забезпечені матеріально. Це також повинно відповідати їх смаку та уподобанням.
Таким чином, під час написання цього розділу ви можете відповісти на це запитання:
"Чому це місце ідеально підходить для ресторану?"
Згадайте кожну деталь, таку як вартість, демографічні показники тощо.
Існує дві основні речі для аналізу місця:
- Доступність місця
- Доповнюючий бізнес
Перегляньте цю статтю, щоб дізнатись більше про те, як вибрати місце для свого ресторану .
7. Дизайн Вашого ресторану
Естетичний дизайн вашого ресторану важливий не лише для ділових партнерів та інвесторів, але він також має вирішальне значення для того, щоб запропонувати своїм клієнтам чудовий досвід.
Дизайн інтер'єру залежить від демографічної ситуації ваших клієнтів та типу вашого ресторану. Наприклад, тема ресторану швидкого харчування повинна сильно відрізнятися від дизайну вишуканого ресторану преміум-класу.
Дайте відповідь на це запитання:
“Який дизайн підійде для мого ресторану? Чи сподобається цей дизайн моїм клієнтам? '
Вам потрібно пояснити своїм інвесторам, чому ви обрали саме цей дизайн і чому він найкращий для вашого ресторану.
Примітка : Естетика дизайну важлива, але функціональність конструкції ще важливіша.
8. Маркетинговий план
Маркетинг має вирішальне значення для зростання будь-якого ресторану. Вам потрібно повідомити людей про ваш бізнес, щоб зробити його успішним. Ось кілька запитань, на які потрібно відповісти:
- Як ви збираєтеся продавати свій ресторан?
- Які методи реклами ви збираєтесь використовувати?
- Чи відрізняються ваші методи реклами від ваших конкурентів? Як
Цей розділ має вирішальне значення для ваших інвесторів. Також потрібно мати маркетинговий план як до, так і після відкриття ресторану. Наприклад:
- Як ви повідомите людям про ваш ресторан до того, як ви його запустите?
- Як ви збираєтеся залучити клієнтів після того, як відкрили свій ресторан?
Важлива порада : Цифрові методи маркетингу, такі як Facebook Ads , Google Business , Google Ads , є чудовими методами для продажу вашого ресторану. Вам не потрібно наймати агентство для всього цього; Ви можете зробити це самостійно!
9. План роботи ресторану
Те, як ви будете керувати своїм рестораном, - це, безумовно, ще одна важлива частина вашого бізнесу. Процес роботи ресторану досить складний і має безліч компонентів.
Передбачити та задокументувати весь процес роботи ресторану перед початком бізнесу неможливо. Але ви можете принаймні мати оперативну стратегію перед тим, як запустити ресторан. Ви можете написати про те, як ви найматимете свій персонал і яку технологію ви будете використовувати.
Ось кілька речей, про які ви можете детальніше розповісти в цьому розділі:
Пошук і набір працівників
Підібрати відповідний персонал для вашого ресторану може бути складним завданням. Тож вам потрібно мати систематичний метод найму персоналу ресторану.
Перелічіть усі онлайн-портали вакансій, якими ви плануєте користуватися. Ви також можете використовувати інші методи, такі як реклами в газетах або особисті рекомендації для пошуку хороших співробітників.
Як ви оберете найкращий персонал?
Складіть список того, що потрібно для кожної роботи, наприклад, кухаря, касира, менеджера тощо. Напишіть кілька запитань на співбесіді, за якими ви зможете знайти своїх ідеальних працівників.
Технологія для ресторанів
Великою перевагою відкриття ресторану в даний час є те, що існує безліч сучасних програмних програм, які спрощують управління та ведення ресторану. Типовим прикладом є програмне забезпечення для ресторанів (також його називають програмним забезпеченням для управління ресторанами ). Цей тип програмного забезпечення може працювати з багатьма функціями ресторану, такими як:
- Управління замовленнями
- Відстеження продажів у вашому ресторані
- Прийом онлайн-замов на їжу
Насправді в наш час більшість ресторанів використовують програмне забезпечення. Це дуже важливо.
10. Фінансовий аналіз
Найважливішою частиною вашого бізнес-плану є розділ фінансового аналізу. Здебільшого ви побачите, що інвестори спочатку переглядають фінансовий розділ, коли вони бачать документ вашого бізнес-плану.
Це гарне рішення найняти професійного бухгалтера, який допоможе вам у цьому розділі та дасть реальні оцінки. Вам потрібно буде надати своєму бухгалтеру деяку інформацію, таку як:
- Скільки місць у вашому ресторані?
- Який очікуваний рахунок для кожного клієнта? (Середнє)
- Скільки гостей ви очікуєте на день у вашому ресторані?
- Ваші витрати на їжу - витрати на інгредієнти, інші витрати.
Ось кілька корисних речей, які ваш бухгалтер повинен включити до розділу фінансового аналізу:
Прогноз продажів
Це має бути реалістичною оцінкою ваших щотижневих, щомісячних та річних продажів. Ви можете оцінити цей прогноз на різних факторах, таких як місткість ресторану, варіанти доставки, рекламний бюджет, очікуване зростання, місце розташування та ціни на ваші страви.
Загальна розрахункова вартість запуску ресторану
Будь-який інвестор хотів би знати, куди витрачаються їх гроші. Крім того, складання кошторису витрат допоможе вашому ресторану залишатися в межах бюджету. Ви повинні визначити:
- Найбільші витрати на ваш ресторан
- Інші невеликі витрати
- Капітал, необхідний для роботи ресторану ("Оборотний капітал")
Прогноз прибутку та збитків
Цей розділ досить простий. Вам потрібно буде написати оцінку очікуваного прибутку або збитку за перший рік.
Аналіз беззбитковості
Беззбитковість - це коли ваш ресторанний бізнес тільки починає приносити прибуток. Це коли ресторан повертає всі позики, інвестиції та стартові витрати. Це дуже цінний показник для ваших інвесторів та ділових партнерів.
Ось формула для розрахунку цього: (Ваш бухгалтер повинен це зробити)
Точка беззбитковості = Загальні фіксовані витрати / (Середній дохід на клієнта - Середня вартість на клієнта)
Це повідомить вашим інвесторам, коли вони можуть отримати рентабельність інвестицій.
Приклади бізнес-планів для ресторану
Ми порадимо відвідати веб-сайт Bplans, щоб отримати деякі приклади бізнес-плану.
Ось кілька прикладів: